Ordu Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Temmuz ayı programını oluşturuldu.

 

Temmuz 2018 Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında; 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı, Soner Arıca Konseri’nin yer alacağı Gülköy Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali, Kubat Konseri’nin yer alacağı 912. Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali, ile İmera konseri’nin yer alacağı 17. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali ‘nin yapılacağı belirtildi.

 

Başkan Enver Yılmaz, “Temmuz 2018 Ordu’da Kültür Sanat Etkinlikleri” kitapçığının ön sözünde şu görüşlere yer verdi:

 

Güçlü bir Türkiye için Haziran seçimlerinde oyunu istikrardan yana kullanan kıymetli vatandaşlarımızın talepleri ve kentimizin kalkınması yönünde adım attığımız nice çalışmaya Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kaldığımız yerden aşkla ve şevkle devam ediyoruz.

 

Genel seçimlerde hemşehrilerimizin gösterdiği teveccüh doğrultusunda elde ettiğimiz büyük başarı ile sözünü verdiğimiz her bir projeyi yerine getirme hususunda titiz davranıyor, şehrimizin altyapısından üstyapısına, sosyal ve kültürel gelişimine kadar geniş yelpazeli çalışmaları özveriyle hayata geçiyoruz.

 

Bu düşünceyle kentimize değer katacak ve insanımıza fayda sağlayacak sayısız etkinliğe ev sahipliği yapmakta olan Büyükşehir Belediyemiz, festival ve şenliklerden 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Sergisi ve 15 Temmuz Şehitleri Anma Programı’na kadar birçok etkinlikle ilimizi bu ay da hareketli kılacak.

 

Temmuz ayında, sosyal yaşamı dinamik tutmaya özen gösterdiğimiz kentimizde ve yurt genelinde, vatan toprakları uğruna gözünü kırpmadan teröre karşı mücadele veren 249 şehidimizin ruhunu şad edecek, gazi olan binlerce vatandaşımıza ve şehitlerimize olan minnet borcumuzu bir nebzede olsa ödemeye çalışacağız.

 

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nüzü kutlar. Türk basınında sansürün kaldırılışının 110.yıldönümünde tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, herkese sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir