Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Güzelordu Meliha Lütfi Türkmen İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Tuana Naz Öztürk’e teslim etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102’inci yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, makamında çocukları ağırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel hale gelen çocukların temsili olarak yönetici koltuğuna oturmaları töreninde Başkan Güler, makamını 3. sınıf öğrencisi Tuana Naz Öztürk’e bıraktı. Temsili Başkan Naz Öztürk’e sınıf arkadaşları Ahmet Ensar Arslan ve Feyza Karahan’da eşlik etti.

TEMSİLİ BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ANLAMLI KONUŞMA

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturan temsili Başkan Tuana Naz Öztürk, anlamlı bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, ‘Makamın gerçek sahibi Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler’e saygılarımı sunuyor bize bu onuru yaşattıkları için çocuk kalbimizden gelen en içten dileklerimizle teşekkür ediyoruz’ diyen temsili Başkan Öztürk, şunları kaydetti:

“Atatürk 23 Nisan’ı bayram yapalım diye biz çocuklara armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. Bu güzel vatanı ve bu güzel bayram gününü bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca makamın gerçek sahibi Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler’e saygılarımı sunuyor bize bu onuru yaşattıkları için çocuk kalbimizden gelen en içten dileklerimizle teşekkür ediyoruz. Bizler vatanımızı ve bayrağımızı korumayı, insan sevgisini, çalışkan olmayı ve dürüst olmayı değerli öğretmenlerimizden, kıymetli anne ve babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu bayrağı ülkemizin en güzel yerlerine taşıyacağız. Bizlere gösterdiğiniz güvene, verdiğiniz değere ve sevgiye layık olacağız. Sevgi ve dostluğun tüm dünyayı kucakladığı, neşe ve güzellik dolu nice güzel bayramlarda tekrar bir arada olmak umuduyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun”

Temsili Başkan Öztürk, konuşmasının ardından isteklerini dile getirdi. İlk olarak okullarda eksikliklerin giderilmesini talep eden Öztürk, sokak hayvanları içinde her türlü desteğin verilmesini istedi.

BAŞKAN GÜLER: “BU MAKAMLARI GELECEKTE SİZLER YÖNETECEKSİNİZ”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak Tuana Naz Öztürk’e anlamlı ve duygulu konuşması için teşekkür etti.

Çocuklara hitaben ‘Emrinize amadeyiz’ ifadelerini kullanan Başkan Güler, “Bu makamları gelecekte sizler yöneteceksiniz. Bu bayrağı sizlere devrediyoruz. İnşallah sizlerin kurduğu bir gelecekte daha mutlu ve daha müreffeh bir şekilde yaşarız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen temsili makam devir törenine Ordu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay, Güzelordu Meliha Lütfi Türkmen İlkokulu Müdürü Hasan Tomakin, Sınıf Öğretmenleri Derya Zafer ve Nevzat Ses ile çocukların aileleri katıldı.

ETKİNLİKLERİN ADRESİ TAYFUN GÜRSOY PARKI OLDU

Ordu’daki 23 Nisan coşkusu makam devir töreninin ardından Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkında devam etti. Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra tüm protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlerde şiirler okunurken, halk oyunları, judo ve dans gösterileriyle renkli görüntüler ortaya çıktı.

Coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir