Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Gölköy Belediyesinin birlikte organize ettiği Gölköy Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali sona erdi. Üç gün süren festival süresince düzenlenen etkinliklere katılan binlerce vatandaş, gönüllerince eğlenme ve vakit geçirme imkânı buldu.

 

İLK GÜN YÖRESEL YARIŞMALAR DÜZENLENDİ

 

Birbirinden güzel yöresel yarışmalar, yağlı güreş müsabakaları ve konserlerin yer aldığı festival programının ilk gününde çeşitli yarışmalar düzenlendi. Bir tarafta yaylada otlayan koyunlar kırkılırken diğer tarafta çobanlar arası bilgi yarışması gerçekleştirildi. Hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçilerin süsledikleri buzağılar arasında yapılan “en güzel buzağı” yarışmasında renkli görüntüler oluştu. ATV Motor yarışları ise nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

 

FATİH ATLI BAŞPEHLİVAN OLDU

 

Festivalin ikinci gününde ise geleneksel yağlı güreş müsabakaları yapıldı. İl içi ve il dışından birçok güreşçinin katıldığı güreşlerde kıran kırana müsabakalar yapılırken, Fatih Atlı başpehlivan oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi Güreşçileri Serhat Balcı ikinci ve Recep kara ise üçüncü oldu.

 

SONER ARICA VE SİNAN YILMAZ ŞARKILARIYLA COŞTURDU

 

Festival boyunca her gün birçok sanatçının katılımıyla çeşitli konserler düzenlendi. İlk iki gün yerel sanatçılar tarafından konser verilirken, üçüncü günde sanatçılar Sinan Yılmaz ve Soner Arıca da sevenleriyle buluştu. Renkli görüntülerin yaşandığı konserlerde Sinan Yılmaz ve Soner Arıca birbirinden güzel eserler seslendirdi. Alanı dolduran binlerce vatandaş, coşku içerisinde söylenen şarkılara eşlik ederek unutulmaz bir gün yaşadı.

 

BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH, “BU GÜZELLİKLERİ TANITMAK VE GELECEK NESİLLERE AKTARMAK GÖREVİMİZ”

 

Festivalin ikinci gün etkinliklerine Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh da katıldı. Başkanvekili Çoruh burada yaptığı konuşmada yöresel ve kültürel değerleri gelecek nesillere aktarmanın önemine değinerek, “İlimiz birçok doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Bu organizasyonlar sayesinde hem bu güzellikleri görüyor hem de birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendiriyoruz. Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali’nde yöresel ve kültürel değerlerimizin yaşatıldığı birçok etkinliğe şahit olduk. Bu değerleri gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevi. İnşallah ilerleyen yıllarda da bu tür organizasyonlara katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU, “BU ŞENLİKLERİN TURİZME BÜYÜK KATKISI OLUYOR”

 

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ise yaptığı konuşmada, “Bu tür şenliklerin ilçelerimize büyük katkısı oluyor. Bu festivalin de Ulubahta Yaylamızın tanıtımına ve Gölköy ilçemizin turizmine büyük katkıları oluyor. Bu tür faaliyetleri ilçemize kazandıran Gölköy Belediye Başkanımıza ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın enver Yılmaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

GÖLKÖY BELEDİYE BAŞKANI MERT, “GÜREŞ SPORUNDA GÖLKÖY’Ü BİR ÜST TURA ÇIKARDIK”

 

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, her sene düzenledikleri Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali’nde güreş sporuna ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Ata sporumuz olan güreşleri bir üst tura taşıyarak hem güreş müsabakalarını geleneksel hâle getirdik hem de kurduğumuz güreş takımı sayesinde birçok yeni sporcunun yetişmesini sağladık” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir