ordu

TARİHİ İSKELE YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilimizin kent hafızası olan iki iskelenin büyük olanını yeniliyor.

 

Altınordu ilçesinde sahil kenarında bulunan ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan iskele bölge halkının sağlığı ve güvenliği için tehlike arz ediyordu. Konuya duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi, tarihi iskeleyi şehrin hafızasında kalan ve ilin simgesi görünümündeki haline kavuşturmak için kolları sıvadı.

ordu

“ŞEHRİN HAFIZASINI YENİLEMEMİZ GEREKİYORDU”

Ordu büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, iskelenin şehrin kimliğine yakışır bir görünüme kavuşturulacağını söyledi.

ordu

Genel Sekreter Alp, konuşmasına şöyle devam etti: “Burada yıllar önce bir tarihi iskelemiz vardı. Balıkçılar tarafından balık hali gibi kullanılan bu iskeleden insanlar gelip balıklarını alırdı. Bu iskeleyi harabe halde şehrin ortasında bırakacak halimiz yoktu. Şehrin hafızasını yenilememiz gerekiyordu. Yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan bu iskeleyi mezbelelikten kurtarmak ve yenilemek ihtiyacı doğdu. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak buna kayıtsız kalamazdık. İskeleyi yenileme doğrultusunda harekete geçtik. Şehrimizle bütünleşen iskeleyi yeniden inşa edeceğiz. Ordu’nun hafızasını canlandırmaya çalışacağız. Şehir kimliğine yakışır bir iskele yaparak ilimiz için güzel, nezih bir görünüme kavuşturacağız. İlimize hayırlı olsun” dedi.ordu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir