Altınordu ilçesinde yeni ulaşım sistemi ile birlikte hayata geçirilen “Ordumkart” ın akıllı telefonlar için mobil uygulaması hizmete sunuldu.

Google Play Store ve App Store’dan ücretsiz olarak  indirilen Ordumkart mobil uygulamasıyla çevrimiçi bakiye yüklemesi yapılabileceği gibi en yakın durak ve bayi bilgisi ile beklenen aracın hareket saatine ulaşılabilecek.

ORDUMKART MOBİL HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım araçlarında nakit para yerine kullanılan Ordumkart mobil uygulamasını hayata geçirdi. Hizmetle birlikte vatandaşlar, Ordumkart’ın bakiyesini ve kullanım geçmişini izleyerek bakiye yüklemesi yapabileceği gibi beklediği aracın geliş gidiş saati, araç hareket saati, en yakın bayi ve durak bilgisine de ulaşabilecek.

ORDUMKART’TA YOK YOK

Arama kısmından durak, hat veya mekânların aranabileceği uygulamada vatandaşlar bulunduğu durağı seçmesi durumunda duraktan geçen hatları ve geliş zamanlarını görüntüleyebilecekler.

Uygulama kapsamında ayrıca kart işlemleri menüsünden kartın bakiyesi sorgulanırken, çevrimiçi dolum yapılabilecek, kartın kullanım ve yükleme geçmişi incelenebilecek. Android cihazlarda NFC özelliği ile telefon Ordumkart’a dönüştürülebilecek. “Seyahat Planlayıcısı” menüsünde bulunulan bir konumdan başka bir konuma gitmek veya doğrudan harita üzerinde konum seçimi yapılıp, durak bilgilerinin girilmesiyle güzergâh alternatiflerinin en uygun olanı rota olarak belirlenebilecek. “Yakın Noktalar” menüsünden kişinin bulunduğu konuma en yakın duraklar listelenebilecek. “Hatlar” menüsünden ise bütün hatların güzergâhlarına, kalkış saatlerine ve geçtiği duraklara ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir