Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun (OBBKT), yeni sezonunda  sahnelemeye başladığı Hisse-i Şayia adlı oyunun  galası yapıldı. İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği oyunun ardından konuşan  Başkan Engin Tekintaş, “Bir şehrin tanıtılması için gerekli olan unsurların arasında tiyatro önemli bir yer tutuyor” dedi.

“BİR ŞEHRİN TANITILMASI İÇİN TİYATRO ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR”

Yoğun bir katılımın olduğu Gala Programı’nda sahnelenen oyun tiyatroseverler tarafından ilgiyle izlendi. Oyunun ardından sahneye çıkarak oyunculara teşekkür eden  Başkan Tekintaş ,“1965’ten  bu yana perdesini kapatmadan, izleyicisiyle buluşan Karadeniz Tiyatrosunda   gösterilen  tüm emek ,hizmet, gayret ve yetiştirilen sanatçıların  hepsi bizim için son derece önemli. Bir şehrin tanıtımı için kültür ve sanat alanında gösterilen faaliyetler son derece önemlidir. Bununla birlikte bu faaliyetler içerisinde tiyatronun çok ayrı bir önemi vardır. Gerek burada gerekse  turnelerde sergilenen oyunlar her seferinde ayrı bir güzelliği izleyicilerle buluşturuyor. Bundan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kaliteli bir oyun, kaliteli bir sunum ve oyunlarımıza eşlik eden, tiyatrodan anlayan izleyicilerimiz var. Herkese bu güzel oyunu izlemelerini ve kendilerine bir pay çıkarmalarını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TEKİNTAŞ,“ 4 YILDA 120  BİN KİŞİYE ULAŞTIK”

OBBKT’nin başarısının  her yıl arttığını belirten Başkan Engin Tekintaş, OBBKT sergilediği oyunlar ile izleyicisinden tam not alarak yoluna devam ediyor. Geriye baktığımızda yaklaşık  4,5   yıllık süreçte 119 bin kişiye ulaşmış durumdayız. 2018 yılı içerisindeyse izleyici sayımız 45 bini aşarak yeni bir rekor kırdık. Bu gala ile inşallah tiyatromuz perdelerini  açtığında her seferinde güzel bir duygu ile izleyicilerin karşısına çıkacak bir tiyatro dönemini daha başlatıyoruz. İlerleyen zamanlarda  il içinden ve il dışından gelen talepleri de değerlendirerek bu oyunumuzu oralarda da oynayacağız. Yönetmenlerimize ,oyuncularımıza, sahne arkası ekibine ve emek veren herkese teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Başkan Tekintaş, tiyatronun ardından oyuncuları tebrik ederek çiçek takdim etti.

İbnürrefik Ahmet Sekizinci’nin yazdığı ve Cemil Gündüz’ün yönettiği “Hisse-i Şayia” adlı oyun bir Osmanlı konağında geçen modern yaşam tarzına sahip Tahir Bey ile geleneksel yaşam tarzına sahip olan Faika Hanım’ın 5 yıllık evliliklerinin ardından boşanmaları ve biricik kızlarını paylaşamamaları yüzünden yaşanan kavgalarını konu alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir