Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, suda yüzde 10’luk bir indirim yapılacağını, fiyatların iki yıl öncesine dönmüş olacağını bildirdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekim ayı olağanüstü genel kurulu Başkan Tekintaş başkanlığında toplandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tekintaş, Türkiye’de enflasyonla mücadele noktasında genel bir seferberlik başlatıldığını anımsatarak, bu kapsamda zabıta ekiplerinin, il ve ilçelerde denetimlerini sürdürdüğünü söyledi.

Su tarifesine ilişkin maddeyi görüşeceklerini anlatan Tekintaş, şöyle konuştu:

“Yapılan ön çalışma neticesinde, halkın beklentisi haline dönüşen, içme suyu fiyatlaması ile ilgili olan birimde yüzde 10’luk bir indirim kararını sizlere sunacağız. Bu süre içerisinde bir düzenleme yapılırsa, iki yıl önceki fiyatlara dönmüş olacağız. Hem Türkiye’nin konjonktürel olarak bu sürede yaşamış olduğu, hem ekonomik olarak var olduğu sıkıntıların da beraberinde geldiği ortamlarda bir nebzecik biz de meclis, büyükşehir ve ekip olarak katkı sunabilirsek, bundan halk adına mutlu oluruz.”

Tekintaş, kamu adına hizmet veren bir birimi yönettiklerini aktararak, “Kamu adına yönettiğimize göre milletimizin de beklentilerine cevap olması açısından bu kararları alabiliriz. Bugün de böyle bir gündemle Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin genel kurulunda birlikteyiz. Doğrudan uygulanmak üzere, alınan kararın 1 Kasım itibariyle yürürlüğe girmesi kaydıyla, tek gündem maddeli olan olağanüstü genel kurulun oturumu açıldı.” diye konuştu.

Su ücret tarifesinin güncellenmesi maddesi üyeler tarafından kabul edildi.

Kararın hayırlı olmasını dileyen Tekintaş, “Bu sistem yürürken biz doğrudan yansıttığımız için zaten faturalara otamatik olarak yansımış olacak. Çalışmalar bu şekilde devam edecek. Bu süresiz bir indirim.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir