Fatsa`da koşu ve bisiklet yolu projesi başlatıldı.

tarafından
553
Fatsa`da koşu ve bisiklet yolu projesi başlatıldı.

Altınordu ilçesi, Akyazı Mahallesi ve 19 Eylül Atatürk Rıhtım’ında yaptığı yatırımlarla sahilin çehresini değiştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, benzer çalışmaları Fatsa ilçesinde de hayata geçiriyor.

 

Başkan Engin Tekintaş, kısa süre önce ihalesi gerçekleştirilen Fatsa ilçesinde “Atatürk Parkı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım İşi” kapsamında vatandaşlarımızınuzun süre vakit geçirebileceği sosyal yaşam alanına kavuşacağını söyledi.

 

SOSYAL YAŞAM ALANI İNŞA EDİLİYOR

Fatsa ilçemizde “Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi’nin” çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın uzun süre vakit geçirebileceği, kente sporu ve hareket etmeyi teşvik edecek sosyal bir alan oluştururken Fatsamızın modern bir görünüme kavuşmasını amaçlıyor.

 

PROJE 10 BİN 580 METREKARE ALAN ÜZERİNDE UYGULANACAK

 

2.5 km uzunluğundaki sahilde 10 bin 580 metrekare alanda uygulanacak proje içerisinde, 2.70 m genişliğinde bisiklet yolu ve 3,5 metre genişliğinde koşu yolu yapılacak. Proje kapsamında, güzergâhta 5 metre yüksekliğinde dekoratif aydınlatma direkleri kullanılarak aydınlatma çalışması da gerçekleşecek.