cumhuriyet mahallesicumhuriyet mahallesi

CUMHURİYET MAHALLESİ İLE TURNASUYU’NUN CAN DAMARI OLACAK

19 ilçede vatandaşların beklentilerine yönelik hizmetleri hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, sıcak asfalt, emisyon asfalt, beton yol çalışmalarının yanı sıra açtığı yeni bağlantı yollarıyla da ulaşımda rahatlama sağlıyor.

Altınordu ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Dörtyol kavşağından başlayıp, Turnasuyu Irmağı’na kadar uzanan ve toplam uzunluğu 4400 metre olan yolun önceki yıllarda Cumhuriyet Mahallesi tarafında kalan 2400 metrelik bölümünü asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Turnasuyu Mahallesi tarafında kalan 2000 metrelik bölümde kazı-dolgu çalışması yürütüyor.

cumhuriyet mahallesi
cumhuriyet mahallesi

“ZİYA GÖKALP CADDESİ’NDEN TURNASUYU’NA BAĞLANTI SAĞLAYACAK”

Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Ekiplerimiz Ziya Gökalp Caddesi’ne bağlanacak 2 km’lik güzergâhta yeni yol açma çalışması yürütüyor. Kazı çalışması devam ederken kaya parçaları serilen yol,  silindirle de sıkıştırılarak alt temel malzemesine hazır hale getiriliyor. 2 km uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde olacak bu yol, Ziya Gökalp Caddesi’nden Turnasuyu’na bağlantı sağlayacak. Rahatlıkla bir gidiş-geliş imkânı sağlanmış olacak” dedi.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Ordu-Giresun Karayolu, Melet Irmağı, Turnasuyu Deresi üçgeni arasında yaşayan ve o yolu kullanmak durumunda kalan vatandaşlar,  Ordu-Giresun Karayolu’na çıkmak zorunda kalmadan bu yolu kullanarak rahat ulaşım sağlayabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir