bülbül deresibülbül deresi

FATSA’DA YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Fatsa İlçesi’nde görüntü kirliliğine ve büyük şikâyetlere neden olan “Bülbül Deresi”nin tamamının ıslah edileceğini, ayrıca Sakarya Ortaokulu’nun önünden geçen 200 metrelik kısmın da üzerinin kapatılacağını söyledi.

ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adem Atik ve Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar ile dere içinde yapılan çalışmaları yerinde takip eden Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “ Fatsa ilçemizde bulunan Bülbül Deresi’ndeki ıslah çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Büyük şikâyetlere neden olan dere üzerindeki bu çalışmamızı kısa sürede tamamlayacağız. Ayrıca, Sakarya Ortaokulu’nun önünden geçen 200 metrelik kısımın da üzerini kapatacağız” dedi.

“DERE KISA SÜRE İÇİNDE TEMİZLENECEK”

Bülbül Deresi’nin kısa süre içinde temizlenmesi için ekiplerin yoğun olarak çalıştığını ifade eden Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “ Fatsa ilçemize yakışmayan ve mahalle sakinleri tarafından devamlı şikâyet konusu olan Bülbül Dere’sinde temizleme çalışmalarına başladık. Uzun yıllar temizlenmeyen bu dereyi kısa sürede temizleyerek ilçemize yakışır hale getireceğiz. Son olarak da en alt kısımda 200 metrelik bir alanın üzerini kapatarak ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yapılan çalışmaların ilçe sakinleri tarafından büyük memnuniyet ile karşılandığını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, “Bülbül Deresi çevreye verdiği rahatsızlıklardan dolayı şikâyet konusu oluyordu. Bu durumu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilettik. Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman ile birlikte saha incelemesini yaptıktan sonra çalışmalara çok hızlı bir şekilde başladık. İki gündür burada çalışmalar devam ediyor. Derenin temizlenmesi sonrasında kalan 200 metrelik bölümün üstü Büyükşehir Belediyemiz tarafından kapatılacak. Bu jesti için Başkanımıza ve ekibine tüm Fatsalılar adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir