BÜYÜKŞEHİRDE SANATSEVERLER BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi sanata ve sanatçıya verdiği önemi sürdürmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde ulusal ve uluslararası 38 sanatçının birbirinden değerli eserlerinden oluşan “Bir Grup İnsan Sanat Platformu Resim Sergisi” açılışı gerçekleştirildi. Açılışı gerçekleştirilen sergiye Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, daire başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“ORDU’NUN SANAT BASAMAĞINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Gerçekleştirilen serginin hem şans hem de bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Güler, “Sanatkârlara en büyük ikram takdir edilmeleridir. Bizde sanatçılarımızı saygıyla takdir ediyoruz. Bizleri 38 harikulade eserle buluşturdular. Ordu’muz sanat noktasında değişik dallarda güzel örnekler veren bir şehir. Dolayısıyla bugün sergilenecek bütün bu eserler Ordu’nun sanat basamağına büyük katkı sağlayacak. Bunun için bu örnek çalışma bizler için hem şans hem fırsat niteliğinde. Aynı zamanda da sanatkârlarımızla iletişim kurma açısından önemli bir adım. Böylece sanatın evrensel diliyle zevklerimizi birleştireceğiz” dedi.

“GENİŞ BİR YELPAZEYLE SANAT YÜRÜYÜŞÜNE DEVAM EDECEĞİZ”

Bir Grup İnsan Sanat Platformu Grubu adına söz alan Celalettin Tandoğdu, “Bugün burada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Birçok şehirde sergimizi sanatseverlerle buluşturduk. Ordu’ya da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın davetiyle geldik. Buranın ardından diğer şehirlerimize de gideceğiz. Bir Grup İnsan Platformu Grubu’na Anadolu’dan katılan sanatçılarımız olduğu gibi yurt dışından da katılım sağlandı. Geniş bir yelpazeyle sanat yürüyüşüne devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in nazik daveti ve bu organizasyonun oluşmasında bizlere destek veren tüm isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından açılışa katılan sanatkarlara plaket takdiminde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir