Ramazan ayı boyunca sosyal belediyecilik alanında yoğun faaliyetler yürüten Ünye Belediyesi Ramazan Sofrası uygulamasıyla da beğeni topluyor.

5 YILDIZLI RAMAZAN SOFRASI
Geçtiğimiz yıl bölgenin en modern ve hijyenik mutfağını hizmete sunan Ünye Belediyesi Ramazan ayı boyunca her gün bin 300 kişilik iftar menüsü hazırlıyor. Bu iftar menüsünün 600’ü Ramazan Sofrasında sunulurken, 700 adet iftar menüsü ise yine ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gönderiliyor.

SON DERECE MODERN VE HİJYENİK MUTFAK

Hazırlanan mutfakta tüm malzemeler krom çelik olarak tercih edilirken, mutfak çalışanları da kurallara uygun olarak bone, galoş ve eldiven kullanıyor.

Her gün 3 çeşit yemeğin çıkarıldığı mutfak, aynı zamanda günlük 5 bin kişilik yemek üretme kapasitesine de sahip.

Ünye Belediyesi’nin hazırlamış olduğu modern mutfakta çıkarılan yemekler Ramazan’ın ilk iftarında Ramazan sofrasında vatandaşlara sunuldu. Ünye Belediyesi Ramazan sofrasında ilk iftarda yaklaşık 700 kişi iftarını açtı. Genci yaşlısı herkes ilk iftarda birlikte oruçlarını açmanın huzurunu yaşarken, iftar sofrasında vatandaşların yanı sıra çok sayıda öğrencinin de olması dikkat çekti.

BAŞKAN ÇAMYAR, “RAMAZAN ÜNYE’DE YAŞANIR”

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da ilk iftarını Ünye Belediyesi Ramazan sofrasında açtı. İftar öncesi vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çamyar, ayrıca yemek servisi de gerçekleştirdi. Ünye’de Ramazan ayının bir başka yaşandığını kaydeden Başkan Çamyar, “Ünye Belediyesi olarak her yıl Ramazan ayını farklı etkinliklerle geçiriyoruz. Vatandaşlarımız da her akşam farklı etkinliklerle zaman geçirmekten oldukça memnun. Ramazan soframızda her gün bin 300 kişilik yemek servisi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ 52 GÜN SÜRECEK

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ayrıca geçen yıl olduğu gibi Ramazan etkinliklerinin bu yıl da 52 gün süreceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir