Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ulu Camii Meydan Düzenlemesi ve Kapalı Otopark Projesi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor. Zemin betonu için tabliye kalıpları ve kiriş donatıları yerleştirildi, zemin betonu dökülecek.

PROJE TAMAMLANDIĞINDA ULU CAMİİ FARKLI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Ulu Camii’nin Ordu’nun en büyük ve en donanımlı camisi olduğunu ifade eden Başkan Enver Yılmaz, çalışmalar bittiğinde protokol camisi olarak da hizmet verecek olan caminin farklı bir görünüme kavuşacağını söyledi.

ZEMİN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Ulu Camii’nin ihtişamını ortaya çıkaracak olan Ulu Camii Meydan Düzenlemesi ve Kapalı Otopark Projesi’nde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Zeminle ilgili tabliye kalıpları ve kiriş donatıları yerleştirildi. Şimdi de zemin betonu dökülecek. Akabinde de diğer çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanarak cami çevresinde dağınık görünüme neden olan otopark sorunu çözülecek ve bu güzel eserin ihtişamı ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

PROJE ALANI 6 BİN 277 m2

Toplam 6 bin 277 malan üzerinde uygulanan projede çocuk oyun alanları, kuru havuz, yeşil alanlar, dinlenme alanları ve kamelyalar yer alıyor. Ayrıca 3 bin m2lik kapalı alana sahip 80 araç kapasiteli otopark bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir