Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile bu yıl 4.sü düzenlenen Ordu Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası’na katılan şampiyon sporcular Başkan Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette yerli ve yabancı satranç ustalarıyla birlikte turnuvanın Başhakemi Bilge İbrahim Özer ve Türkiye Satranç Federasyonu Karadeniz Bölge Temsilcisi Zeki Demircan da hazır bulundu.

SATRANÇ TURNUVASI GELENEKSEL HALE GELDİ

Sporcuları ağırlayan Başkan Yılmaz, bu yıl dördüncüsü düzenlenen turnuvanın artık geleneksel hale geldiğine dikkat çekerek, “Geleneksel hale getirdiğimiz Ordu Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvasının bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Turnuvaya katılan bütün sporcularımızı ilimizde en iyi şekilde ağırlayacağız. Türkiye Satranç Federasyonu ile yaptığımız bu turnuva ülkemizde satranç sporuna olan ilginin bir göstergesidir. İnşallah bu turnuva ile birlikte lisanslı sporcu sayısının fazlalığıyla da dikkat çeken ilimiz, satranç sporuna karşı farkındalığı da ortaya çıkarmış olacak. Düzenlediğimiz turnuvanın güzel bir şekilde geçmesini temenni ediyor ve tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

BÜYÜK USTA PAPİN, “ORDU’YA İLK DEFA GELDİM, MUHTEMELEN SON OLMAYACAK”

Rusya’dan turnuvaya katılan Büyük Usta (Grand Master-GM) Vasily Papin, Ordu’ya ilk defa geldiğini ve muhtemelen bunun son olmayacağını söyledi. Büyük Usta Papin, “Ordu’ya ilk defa geldim ve muhtemelen bu son olmayacak. Turnuvanın yapıldığı yer, çok güzel bir yer ve gayet iyi şartlarda bir turnuva geçiriyoruz” diye konuştu.

ORDU SATRANÇTA PİLOT İLLERDEN BİRİ OLABİLİR

Büyük Usta (GM) Kıvanç Haznedaroğlu ise “Ordu gerek altyapısıyla gerek sporcu potansiyeli ile satrançta pilot illerden birisi olabilir. Türkiye’de bu kadar farklı ülkelerden sporcuların katılımıyla açık turnuva düzenlenmiyor. Ordu’da bu yıl 4.sü düzenlenen turnuva gerçekten çok iyi bir turnuva ve bu sene daha da iyi olacak. İnşallah sizler satranç sporunu desteklemeye devam ettiğiniz sürece bizler de turnuvaya katılmaya devam ederiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Yılmaz ve turnuvaya katılan sporcular içerisinde en yüksek ELO puanına sahip olan Letonya’dan Büyük Usta (GM) İgor Kovelanko, bir de gösteri maçı yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir