İl genelinde yol yapım ve yenileme çalışması yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesi Hamidiye Mahallesi’ni sıcak asfalta kavuşturuyor. Yapılan çalışmayla dört mahallenin kolay ve konforlu ulaşıma kavuşacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Çalışmalarımız söz verdiğimiz ölçüde devam ediyor. Yıl sonuna kadar vatandaşlarımızın yol konusunda mağduriyeti kalmayacak” dedi.

YOLUN ALTYAPISI YENİLENDİ

Vatandaşların talebi doğrultusunda bir yatırımın da Perşembe Hamidiye Mahallesi’nde hayata geçirildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Toplam uzunluğu 1600 metre olan yolda altyapıyı sil baştan yeniledik. Yağmur suyu, elektrik ve kanalizasyon hatlarını yenileyerek yolumuzun uzun ömürlü olmasını sağladık. İlk etapta yolun 300 m’lik bölümünü sıcak asfalta kavuşturacağız. Kalan kısımlarda sanat yapısı imalatı devam ediyor. 1000 m3e yakın taş duvar imalatı yapacağımız yolumuzu olası yağmur suyu baskınından korumak için 72 metre boru inşa edildi. Çalışmalar tamamlandığında Hamidiye Mahallesi yolu, üç mahalleye daha kolay ulaşım sağlayacak” diye konuştu.

perşembe
perşembe

“DÖRT MAHALLEYE KONFORLU ULAŞIM SAĞLAYACAK”

Yapılan çalışmayla Hamidiye Mahallesi’nin yanı sıra üç mahallenin daha konforlu ulaşım sağlayabileceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Lokal bir çalışma gibi görünse de büyük bir soruna neşter vuracak bu çalışmamızla birlikte Babalı, Bolatlı ve İstanbul Boğazı Mahallesi’nde yaşayan halkımız da sağlıklı ve konforlu ulaşım sağlayabilecek. Model ve modern bir Ordu’nun inşası için çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir