BİNLERCE KİŞİ HAMSİ FESTİVALİNE AKIN ETTİ

Ordu’nun Perşembe ilçesinde Perşembe Belediyesi tarafından 2‘ncisi düzenlenen Hamsi Festivali Şenliği gerçekleştirildi.

Perşembe ilçesinin tanıtımına katkı sağlayacak olan Hamsi Festivali’nde 7 ton hamsinin yanı sıra vatandaşlara pancar çorbası, mısır ekmeği ve Perşembe ilçesinin meşhur cevizli helvası ikram edildi. Gerçekleştirilen Hamsi Festivali Şenliği’nde yerel sanatçılar da sahne alarak vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

Perşembe halkının yoğun ilgi gösterdiği festivale AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Tandoğan, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, protokol mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.

“HAMSİ BAHANE ÖNEMLİ OLAN DOSTLUK”

Hamsi festivalinin Perşembe halkı için dostluk ve birlik getireceğini ifade eden AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, “Bu güzel havada gerçekleştirilen hamsi festivalinde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kahve bahane mühim olan dostluktur. Bugün de burada hamsi bahane önemli olan dostluk. Bizleri bir araya getiren tüm herkese teşekkür ediyorum. Hamsi festivalinin Perşembe halkı için birliğin, dayanışmanın, ortak hedefler etrafında birleşmenin bir aracı olmasını temenni ediyorum. Sonraki nesillere de  burada oluşturduğumuz bu dostluğu ve kardeşliği bir miras olarak kalmasını temenni ediyorum. Burada sadece hamsi festivali için bir araya gelmiyoruz, dostluk ve kardeşlik için bir araya geliyoruz. Hilmi Bey bir çırpıda sizlere 3 tane müjde verdi. Bu müjdeleri en kısa zamanda hep beraber görünce söylediklerinin ne kadar anlamlı olduğunu anlayacağız. Özellikle doğalgazın gelmesinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu göreceksiniz ”dedi.

“PERŞEMBE HALKI KÖMÜR VE KABUKTAN KURTULACAK”

Hamsi Festivali Şenliğinde Perşembe halkına müjdeler veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bugün burada hamsi festivali için bir araya geldik. Bu festival vesilesiyle Perşembe halkımıza müjdeler vermek istiyorum. Verdiğimiz sözleri yerine getirmek üzere doğalgazı Perşembe ilçesine getiriyoruz. Doğalgaz için gererekli müracaatları yaptık. Perşembe halkı artık kömür ve kabuk taşımaktan kurtulacak. Aktif olmayan radar tesisimiz var. Bu radar tesisine jandarma komanda taburunu getireceğiz. Böylelikle ilçemize yeni bir güzellik kazandıracağız. Bu bölümde bulunan alanın bir kısmını şehit aileleri için rehabiItasyon merkezi kuruyoruz. Bu merkez Türkiye’de Ayvalık’tan sonra ikinci rehabilitasyon merkezi olacak. Geçtiğimiz hafta bütün Büyükşehir ekibiyle Perşembe’ye bir çıkarma yaparak atıl durumdaki alanları yeniden kullanılacak alanlara çevirmeyi planladık. Perşembe ilçesinde çıkan yangını söndürdük. OSKİ ekiplerimiz de su sorununa neşter vurmak için kolları sıvamış durumda” şeklinde konuştu.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ”

Gerçekleştirilen programda konuşan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, “Perşembe halkına verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Gecen sene birincisini düzenlediğimiz hamsi festivalinin bu yıl ikincisini gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e bize sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir