ordu tarımordu tarım

ORDU’DA TARIMSAL VERİMLİLİK ARTIRILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORTAR A.Ş Ziraat Odaları ile olan iş birliği çalışmalarına devam ediyor.

Kurulduğu günden itibaren üreticilerin ürünlerini destekleyici önemli çalışmalara imza atan ve bu konuda il genelinde kurduğu satış büfeleri ile yöresel ürünlerin satışının artmasında önemli bir ivme yakalayan ORTAR A.Ş, çalışmalarına Ziraat Odaları’nı da katarak devam ediyor. Bu kapsamda Alembey Mahallesi’nde mülkiyeti ORTAR A.Ş’ye ait 16 dönümlük arazi üzerine kurulması planlanan “Örnek Uygulama Bahçesi Projesi ”yerinde incelendi.

ordu tarım
ordu tarım

 “ÖRNEK UYGULAMA BAHÇESİ PROJESİNİ BAŞLATIYORUZ”

Ordu’da tarımsal çeşitliliği artırmak için Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in tarım konusunda yaptığı çalışmalar ortada. Bu çalışmalara ek olarak ORTAR A.Ş, Altınordu Ziraat Odası, DOKAP ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak yeni bir proje başlatıyoruz. Altınordu Alembey Mahallemizde, mülkiyeti Ordu Büyükşehir Belediyemize ait olan 16 dönümlük arazi üzerinde tarımsal çeşitliliği artırmak için “Örnek Uygulama Bahçeleri Projesini” hayata geçiriyoruz. Bu projedeki amacımız hem ilimizdeki ürün çeşitliliğini artırmak hem de üreticilerimize hangi ürünün nasıl yetiştireceği konusunda eğitim vermek. Kısa sürede hayata geçireceğimiz bu proje ile üreticilerimiz doğru bildikleri çoğu bilginin yanlış olduğunu görecekler. Bilinçli üretim ve ürün çeşitliliği için benimsediğimiz bu projemizi kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi.

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMAK İÇİN ÖNEMLİ PROJE”

Ordu’da tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak ve üreticilere bire bir dokunuş ile hangi ürünü nasıl yetiştirilebilecekleri konusunda yerinde eğitim verilmesi noktasında projenin önemli olduğunu ifade eden Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “ORTAR A.Ş, Altınordu Ziraat Odası, DOKAP ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  işbirliği ile hayata geçirilecek olan bu projede öncelikli amacımız üreticilerimizi bilinçlendirmek. Alembey Mahallemizde 16 dönüm arazi üzerinde, ilimizde yetişen veya yetişebilecek her ürün olacak. Hem üreticimiz hangi ürün nasıl yetişiyor bunu birebir görmüş olacak hem de tarımsal verimliliği nasıl artırabilir bunları öğrenecek. Üreticilerimiz açısından önemli gördüğümüz projede yer almak önemliydi. İnşallah kısa süre içinde de bu projeyi hayata geçireceğiz. Şimdiden tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“DAİMA ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Kurulduğu günden itibaren ORTAR AŞ’nin üreticilerin yanında olduğunu belirten, Yönetim Kurulu Başkanı Sancar Eser, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreticilerimizin yanında olduk. Onlara daha fazla nasıl katkıda bulunuruz bunun çabası içerisindeyiz. Bu projemiz de yine üreticilerimize hem ek gelir hem de ürün verimliliği konusunda önemli katkılar verecek. ORTAR A.Ş olarak ilimizin dört bir yanında üreticiye ek gelir getirecek ürün arayışımız tüm hızıyla devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir