Ordu’da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Programı düzenlendi. Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, eğitime olan desteklerinin süreceğini belirterek, “Biz elimizden gelen gayretlerle sizin emrinizdeyiz. İsteklerinizi imkanlarımız dahilinde yerine getirmeyi gayret ediyoruz” dedi.

 

Pandemi dolayısıyla eğitimlerini uzaktan sürdüren öğrenciler, 2021-2022 eğitim öğretim yılı ile birlikte yüz yüze eğitimlere başladı. Okullara geri dönen öğrenciler, uzun aradan sonra okullarına dönmenin mutluluğunu yaşadı.

 

Okulların açılması münasebetiyle Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bahçesi düzenlenerek modern hale getirilen Haki Yener İlköğretim Okulu’nda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Programı düzenlendi. Programa Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensuplar ve veliler katıldı.

“SİZLERİN EMRİNDEYİZ”

Yeni eğitim öğretim yılının açılışında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler,  Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime desteklerinin aralıksız süreceğini belirtti.

 

Başkan Güler şöyle konuştu:

 

“Ordu’muz inşallah çok güzel günlerde eğitim kadrosuyla Türkiye’de önemli bir yere gelecek. Biz de bununla ilgili çalışmalarımıza Büyükşehir Belediyesi olarak katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Gri okullardan rengarenk okullara geçmek istiyoruz. AR-GE’ye ağırlık veren bir kadro ile geleceğimize ışık tutacak, yeni buluşları yapacak gençlerimizin önlerini açarak çalışmalar sunuyoruz. Çünkü yeni yönetim anlayışında yönetmek yerine yönlendirmek var, biz yönlendirmeyi temel almalıyız. Herkesin için de uyandırılmayı bekleyen bir dev var. Bu miniklerimizin gönüllerinde lider olabilecek, buluşlar yapabilecek duygular var. Bunları keşfedip ortaya çıkarmamız lazım.  Bunun için emretmek yerine ikna etmek, yönetmek yerine yönlendirmek temel unsurumuz oluyor. Yaptığımız bu okulun bahçesini sıvayla, kireçle sıradan yapabilirdik. Ama biz bunları yaparak Ordu’muzun sanatkâr halkını, gençlerini düşünmeye zorluyoruz. Bununla birlikte üretmek ve yarışmasını istiyoruz. Biz elimizden gelen gayretlerle sizin emrinizdeyiz. Biz toplum yöneticisi olarak değil, yönlendiricisi olarak sizlere hizmet etmek istiyoruz. İsteklerinizi imkanlarımız dahilinde yerine getirmeyi gayret ediyoruz. Yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.”

 

“YENİ EĞİTİM DÖNEMİMİZ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Valilikle, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla daha güzel bir eğitim ortamı için çalıştıklarını ifade eden Ordu Valisi Tuncay Sonel, “Ordu’muzun 19 ilçesi var. Kocaman bir aileyiz. Bu ailenin en önemli değerleri siz eğitim camiasısınız. Çalışkan ve başarılı bir İl Milli Eğitim Müdürümüz var, memnunuz. Milli eğitim Müdürümüz nezdinde tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Devletimizin ve vatandaşımızın iş birliği ile başta Cumhurbaşkanımızın ve Milli Eğitim Bakanımızın katkılarıyla Ordu’muzda 40 hayırsever ve devlet tarafından okulumuza ulaştık. Yine 41. okulumuzu Ordulu iş insanımız yapacak. Tekli eğitime geçme ve fiziki şartlar açısından çok önemliydi. Yine 46 okulumuzun güçlendirmesinin birçoğu bitti, yine onarımları yapıldı. Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyelerimizin okullarımızda emekleri var. Ben sayın Bakanımıza, değerli abimize teşekkür ediyorum. Valiliğimizle, Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle hep birlikte sizlere ne kadar güzel bir eğitim ortamı sunabilirsek bizler daha mutlu oluruz. Elbette eksiklerimiz var. Onları da en kısa sürede tamamlayacağız inşallah. Bu ülkenin, bayrağın kıymetini hep birlikte bilelim. Bu toprakları vatan yapan ecdadımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi unutmayalım. Çok çalışalım. Hayata hepiniz bir yerlere geleceksiniz. Yeni eğitim dönemimiz hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

Yapılan açılış programın ardından Vali Sonel ve Başkan Güler öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir