Ordu da bilgi evleri açıldı

tarafından
242
Ordu da bilgi evleri açıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde yer alan Bilgi Evleri, koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen eğitim-öğretime yeniden başladı.

 

Eğitim öğretime farklı sınıflarda devam eden binlerce öğrenci ara tatilin sona ermesinin ardından yeniden ders başı yaptı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalar sonrasında öğrenciler “hangi sınıflar açılacak?” sorusuna yanıt bulmuştu.

 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI 15 ŞUBAT’I İŞARET ETMİŞTİ

 

2020-2021 eğitim öğretim döneminde yarıyıl tatili bugün sona erdi. Okullar 15 Şubat’ta ikinci döneme başladı. Ancak köy okulları hariç tüm okullar 15 Şubat’ta uzaktan eğitime devam edecekler. 1 Mart 2021 Pazartesi gününden itibarense özel gereksinimli öğrenciler için özel eğitim okulları, tüm sınıf düzeyinde ilk okullar ve 12. sınıf öğrencileri için liseler açılmış olacak.

 

8. SINIFLAR İÇİN DERS ZİLİ ÇALDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamalarının ardından, Altınordu Mimar Sinan, Fatsa Mehmet Akif ve Ünye Yunus Emre Bilgi Evleri’ni yeniden açtı. Bugün açılan şubelerde, 8. Sınıflar için dersler tekrar başladı.

 

TÜM TEDBİRLER ALINDI

 

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarının eksiksiz uygulandığı bilgi evlerinde, giriş-çıkış ve teneffüs saatleri, öğrencilerin birbirleriyle karşılaşmayacağı şekilde ayarlandı. Bilgi evlerinde, İngilizce, Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi ağırlıklı dersler verilecek.