TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP PROJE MEYVELERİNİ VERDİ

MESUDİYE’DE HAYVAN BAKIM VE KİRALAMA OTELİNE BÜYÜK İLGİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile  Mesudiye ilçesinde kurulan ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi” meyvelerini vermeye başladı.

Türkiye’de ilk kez Mesudiye ilçesinde hayata geçirilen “Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi” hem bölgede hayvancılığın gelişmesi hem de gurbette olan vatandaşların hayvanlarını bırakabilecek bir yer olması bakımından büyük öneme sahip.

“MESUDİYE’MİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR PROJEYDİ”

Projenin Mesudiye için önemli olduğunun altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda farkındalık oluşturmaya devam ediyoruz. 2019 yılında Mesudiye ilçemizde açılışını gerçekleştirdiğimiz Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi’nin aradan geçen sürede elde ettiği başarı bizim ne kadar doğru bir karar aldığımızın göstergesidir. Bu projeyi büyük bir başarı ile yürüten Belediye Başkanımız İsa Gül’e ve ekibine teşekkür ediyorum. Düşünen Üreten ve Yarışan Ordu’ya örnek teşkil edecek diğer yatırımlarımıza da hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

“MESUDİYE HAYVANCILIK ÜSSÜ OLDU”

2019 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kurulan Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi’nin 200 büyükbaş hayvan kapasiteli olduğunun  altını çizen Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, “ İlçemizde hayvancılığın geliştirilmesi için kısa süre önce Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kurduğumuz Mesudiye Hayvan Bakım Oteli ve Hayvan Kiralama Merkezi’miz ilk meyvelerini vermeye başladı. Kurulduğu günden bugüne kadar merkezimize 83 Büyükbaş hayvan bırakıldı. Aradan geçen süre içinde bu hayvanlarımızdan buzağılarda elde ettik. 50 ineğimizden bugün itibariyle 16 buzağımız oldu. Bu buzağılarımız arasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’in satın alarak merkeze bıraktığı ineğimiz de var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile hayata geçirilen bu projemiz hem ilçemiz hem de vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağladı. Vatandaşlarımız yazın memleketlerine geldiğinde hayvan alımı gerçekleştiriyor, dönecekleri zaman ise hayvanlarını baktırabilecekleri bir yer olmadığı için ucuz fiyata elinden çıkarmak zorunda kalıyordu. Hayata geçirdiğimiz bu proje ile hemşerilerimiz gurbete gittiğinde hayvanlarını bizim bakım otelimize getirecek. Böylece hayvancılığın gelişmesine katkı sunacağız. Mesudiye ilçemiz bu proje ile Ordu’nun hayvancılık üssü olma yolunda hızla ilerliyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir