Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen “Macera Parkı Projesi”nde çalışmalar tamamlandı.

 

Boztepe’ye yapılan Macera Parkın bölge turizmine katkı sunacağını kaydeden Başkan Engin Tekintaş, projenin önümüzdeki günlerde hizmete sunulacağını ifade etti.

 

“BÖLGEMİZ MACERA TURİZMİ KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ HALİNE GELECEK”

 

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesinin gençler ve çocuklara yönelik hazırladığı “Macera Park Projesi”nde çalışmalar tamamlandı. 11 bin 204 m2’lik bir alan içerisinde hazırlanan projenin Boztepe’nin cazibesini artıracağını kaydeden Başkan Tekintaş, “Yerli ve yabancı turistler ile bölge halkının dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine yönelik olarak planlanan ‘Macera Parkı Projesi’ bölgedeki turizm çeşitliliğini arttırmak, konaklama süresini uzatmak, tabiat parkının ve ilin marka değerini yükseltmek, bölgeyi macera turizmi konusunda dünya çapında bir merkez haline getirmek, istihdam yaratmak, doğa sporları konusunda farkındalık yaratmak, gelecek nesillere doğa sevgisi ve doğa sporlarını aşılamak amacıyla ilimize kazandırıldı. Bölgemize hayırlı olsun” dedi.

 

ÇEŞİTLİ AKTİVİTE ALANLARI BULUNUYOR

 

Proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Başkan Tekintaş, “Macera Park Projesi kapsamında zorluk derecesine göre 4 adet file korumalı ağaç arası oyun parkuru, çocuk parkuru, her yaş grubuna hitap eden pentatlon alanı, 11 m yüksekliğe sahip dev salıncak, yürüyüş ve oturma alanları, atlama kulesi ve zipline, depo binası ve wc’nin yanı sıra çevre tel çiti, giriş takı ve çevre aydınlatma çalışması yapıldı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir