Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’dan doğal gaz talebinde bulunan Altınordu ilçesi Kumbaşı Mahallesi sakinlerinin istekleri yerine geliyor. Başkan Enver Yılmaz, Kumbaşı Mahallesi’nde doğal gaz çalışmalarının başladığını söyledi.

KIŞA KADAR DOĞAL GAZ EVLERE ULAŞACAK

Doğal gaz konusunda Kumbaşı halkına söz verdiklerini hatırlatan Başkan Yılmaz, “Kumbaşı halkımıza doğal gaz konusunda söz vermiş ve 2018 yılında mahalleye doğal gaz arz edileceğini söylemiştik. 3 Mayıs itibarıyla doğal gazla ilgili çalışmalarımız başladı. İnşallah Ekim ayı sonunda çalışmalar tamamlanarak vatandaşlarımızdan gaz alımı için talep toplanmaya başlanacak. Kış geldiğinde de Kumbaşı Mahallemizin tamamındaki vatandaşımız, doğal gaz kullanmanın konforunu yaşamaya başlayacak” dedi.

14 KM HAT DÖŞENECEK

Başkan Enver Yılmaz, çalışmalar kapsamında 14 km hat döşeneceğini söyleyerek, “Altınordu ilçemizdeki doğal gaz çalışmaları dâhilinde Kumbaşı Mahallemizde 11 km’si polietilen hat imalatı ve 3 km’si servis hattı imalatı olmak üzere toplam 14 km doğal gaz hattı imalatı yapılacak. 250 adet servis kutusu montajı da yapılarak 718 potansiyel aboneye ulaşılmış olunacak” diye konuştu.

MAHALLE HALKI MUTLU

Kumbaşı Mahallesi Muhtarı Nevin Gül, mahalle halkı olarak çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Hem şahsım hem de mahalle halkımız olarak doğal gaz çalışmalarının başlamasından son derece mutlu olduk. Nüfusumuzun yarısı yaşlı insanlardan oluşuyor. Bu nedenle doğal gaz mahallemiz için son derece önemli bir ihtiyaçtı. Doğal gazla ilgili talebimizi farklı ortamlarda Büyükşehir Belediye Başkanımıza iletmiştik. Kendisinden Allah razı olsun, bu taleplerimize kayıtsız kalmadı ve bugün itibarıyla çalışmalar başladı. Enver Başkamıza ve emeği geçenlere şahsım ve mahalle halkım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir