Korgan ilçesinin kapalı pazar alanı sorunu çözülüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, Korgan’da hayata geçireceği “Kapalı Halk Pazarı” projesinin yapım çalışmalarına başladı.
ÖNEMLİ BİR İHTİYACA CEVAP VERECEK Mevcut pazar alanının olduğu yere yapılacak projenin ilçenin önemli bir ihtiyacına cevap vereceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Cumartesi günleri kurulan mevcut pazar alanımızın olduğu yere yapacağımız kapalı pazarda vatandaşlarımız, daha modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapabilecek. Projemiz tamamlandığında korunaklı bir pazar alanı ortaya çıkacak.
Halkımız kışın soğuktan, yağmur ve çamurdan, yazın ise tozdan kurtulacak. Korgan ilçemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
PROJE ALANI “3 BİN 500 METREKARE” Projenin 3 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulacağını ve toplam 1.550 m2lik inşa alanı olacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Projemizi toplam 3 bin 500 m2lik alan üzerine kuracağız ve 1.550 m2likinşaat inşa alanı olacak.
Kapalı halk pazarımız içerisinde pazar esnafımız için 65 adet tezgâh, bay ve bayan tuvalet, şadırvan, mescit, kafeterya, bebek bakım odası ve zabıta odası yer alacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir