Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde, vatandaşlara ortak yaşam alanı sunmak amacıyla başlatılan Köprübaşı Meydan Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “Projemiz kapsamında, 132 adet fore kazık ve başlık kirişlerinin imalatı tamamlandı. Başlık kirişleriyle birlikte ön gerilmeli prefabrik kirişlerin montajına başlayan ekiplerimiz, 41 adedinin montajını gerçekleştirdi. Projemizde çalışmalar süratle devam ediyor” dedi.

 

“YAYA ULAŞIMI AÇISINDAN NEFES ALINABİLECEK ARTERLER OLUŞTURUYORUZ”

 

Kentin yaya ulaşımı açısından nefes almasını sağlayacak arterler oluşturmaya çalıştıklarını, bu doğrultuda Süleyman Felek Caddesi’ni araç trafiğine kapattıklarını ve bu caddenin uzantısındaki Köprübaşı mevkiine de yeni bir meydan kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Köprübaşı mevkiinde köprünün her iki tarafında derenin üzeri kapatılacak. Köprübaşı Camii’nin dâhil olacağı bu alanı, yapacağımız yeni bir çevre düzenleme çalışmasıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Her iki projemiz birbirini tamamlayacak şekilde ilerliyor. Bu bölgemizde dış cephelerin de iyileştirilmesiyle birlikte çok güzel bir yaşam alanı ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

 

“BAŞKANIMIZ ORDU’YA GÜZEL HİZMETLER BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

 

Çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Köprübaşı Meydan Projesi’nde çalışmalar çok iyi gidiyor. Geç kalınmış işler tamamlanıyor. İlimizde böyle çalışmalar yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz, Ordu’muza güzel hizmetler bırakmak için çalışıyor. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir