komşunu unutma ordu

OBB, “KOMŞUNU UNUTMA ORDU” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaş odaklı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Ordu ilinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların gereksinimlerini gidermesi amacıyla “Komşunu Unutma Ordu” projesini hayata geçirdi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayır yapmak isteyen vatandaşları buluşturmak adına Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen proje, 10 mahalle marketinde hayat buldu. Uygulama kapsamında marketlere kurulan stantlardan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, hayırseverler tarafından bırakılan ürünlerden alarak istifade edebilecek. Veren el, alan eli bilmeyeceği için ihtiyaç sahibi vatandaşlar, rahatlıkla buradan ihtiyaçlarını karşılamış olacak.

komşunu unutma ordu

 

“SAĞ ELİN VERDİĞİNİ, SOL EL GÖRMEYECEK”

İhtiyaç sahibi vatandaşların bu projeden yararlanabilmesi için tüm yardımsever halkı iyiliğe davet eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaş odaklı çalışmalarımızı hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin gereksinimlerini karşılamak amacıyla bir proje başlattık. Başlattığımız uygulamayla 10 mahalle marketine 10 adet stant kurduk. Bu stantlara hayırsever vatandaşlarımız kendi evlerine aldıkları ürünlerden bir tane daha fazla alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletmek üzere asabilecek. Sağ elin verdiğini, sol elin görmemesi kültürüne sahip bir millet olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımız buradan kolaylıkla yararlanabilecek. Bildiğiniz gibi iyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır. Tüm vatandaşlarımızı bu iyiliğe katılmaya davet ediyorum. Yardımın büyüğü, küçüğü olmaz. Herkes kendi bütçesine göre yardımda bulunabilir” dedi.

“HALKIMIZ BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ”

Sosyal belediyecilik anlayışının Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulandığını ifade eden işletme sahibi, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirmiş olduğu bu proje için teşekkür ediyoruz. Stantların marketlere yerleştirilmesiyle birlikte halkımız buna büyük bir ilgi gösterdi. Bu noktada da halkımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, bir kez daha bizlere sosyal belediyecilik anlayışının nasıl olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir