Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Organize Sanayi Bölgesinin yeni büyüme alanının istimlaki için 4 milyon TL’lik bir ödeneğin daha hesaba geçtiğini ve toplamda 12 milyon TL ödeneğin istimlak için Fatsa’ya aktarıldığını belirterek, “Ben bu ödeneğin aktarılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanımız olmak üzere Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Valimize, yönetimimize ve Hükümetimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“İSTİMLAK SÜRECİNİ FATSA BELEDİYESİ OLARAK BİZ TAKİP EDİYORUZ”
4 milyon TL’lik ödeneğin yeni Organize Sanayi Bölgesi’nin büyümesine çok ciddi katkı sağlayacağını belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Kamuoyunun bildiği gibi mevcut Organize Sanayi Bölgesi’nin büyümesi için 1000 dönümlük büyüme kararını almış ve istimlak aşamasına geçmiştik. Gerek Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulundan gerekse de Sanayi Bakanlığımızdan almış olduğumuz yetkiyle de bu istimlak sürecini Fatsa Belediyesi olarak biz takip ediyoruz. Mülkiyet sahipleri ile birebir görüşerek belirlemiş olduğumuz değer üzerinden anlaşarak, anlaştıklarımızı Bakanlığa gönderiyoruz, uzlaşma sağladığımız kişilerin istimlak bedelini de Sanayi Bakanlığımız gönderiyor ve ödemeyi biz yapıyoruz.” dedi.

“TOPLAMDA 12 MİLYON TL ÖDENEK OLDU”
Bir kaç ay önce 8 milyon daha ödeneğin istimlak için geldiğini hatırlatan Başkan Anlayan, “Bunu da mülkiyet sahiplerine ödemiştik. Bugün itibariyle 4 milyon ödenek hesabımıza geçmiş durumda dolayısıyla bu zamana kadar 12 milyon TL ödenek yeni Organize Sanayi Bölgesi alanının istimlakı için Fatsa ilçemize aktarılmış durumda. Ben emeği geçen başta Sayın Bakanımız olmak üzere Milletvekillerimize Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Valimize, yönetim kurulu üyelerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hükümetimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“FATSA İLÇESİNİN EN ÖNEMLİ YATIRIMI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YATIRIMI”
Fatsa ilçesinin en önemli yatırımının Organize Sanayi Bölgesi yatırımı olduğunu yineleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Biz belediye olarak birçok yatırımlarla uğraşıyoruz takip ediyoruz, asli hizmetlerimiz var ama bölgemizin şu andaki en önemli yatırımı Organize Sanayi çünkü insanların evine iş, aş götürebilmesi için çalışması gerekiyor. Buralarda çalışma alanları istihdam alanları ve üretim alanları var. Üretim olmadan hayat olmuyor. Bu manada en önemli yatırımı da hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bugün almış olduğumuz 4 milyon TL ile beraber de yaklaşık 45 dönümü daha istimlak etmiş olacağız. Şu ana kadar da önceki ödenekle beraber toplam alanın yüzde 15’inde istimlak ödeneği tamamlanmış olacak.” dedi.

“YÜZDE 73 ORANINA ULAŞTIK”
Yeni Organize Sanayi Bölgesi alanının çok büyük ve hissedarların çok olduğunu ifade eden Başkan Anlayan, “Biz bütün hissedarlar la birebir anlaşıyoruz şu ana kadar toplam 1000 dönümlük alanda hissedarların yüzde 73’ü ile anlaşmış ve imza atmış durumdayız. Geri kalanlar da uzlaşmaya hazır ama işlemler hazırlandığı için şu anda yüzde 70’lerdeyiz umuyoruz ki yüzde 90’ları geçecek bir oranda herkesle anlaşacağız. Belki anlaşamadığımız birkaç kişi kalırsa da onlara da istimlak davası açarak bu işi tamamlayacağız. Anlaşma aşaması bitmeden de istimlak davasına geçmiyoruz inşallah mahkeme aşamasına geçmeden uzlaşma komisyonumuzla bu işi çözeceğimizi umuyorum. Bu sene sonu itibariyle de iyi bir müjde oldu Fatsa’mıza bölgemize, Ordu’muza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir