17. ÇAMBAŞI YAYLA ŞENLİĞİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Kabadüz Belediyesinin birlikte düzenlediği Geleneksel Çambaşı Yayla Şenlikleri’nin 17.si gerçekleştirildi.

 

28-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen şenlikte yöresel yarışmalar, mahalli sanatçıların konserleri ve birçok farklı etkinlik düzenlendi. Yoğun ilgi gören şenlikte renkli sahneler yaşandı.

 

Grup İmera ve Taner Can konserleriyle vatandaşların coştuğu şenliğin ikinci gün etkinliklerine AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Jandarma Alay Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Genel Sekreter Bülent Civelek, dernek başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH, “ŞENLİKLER, BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLDUĞUMUZ ORTAK DEĞERLERİMİZ”

 

Çambaşı Yayla Şenliği’nde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, “Dinamik bir Büyükşehir Belediyesiyiz. Sizler bize bu görevi tevdi ettiğinizde ‘Bizler Ordu’yu her alanda yaşanabilir bir şehir yapacağız ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız’ demiştik. Bu tür şenlikler, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz ortak değerlerimizdir. Bu yüzden bu değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Çambaşı Yaylası Şenliklerimize de bu anlamda sahip çıkıyoruz ve bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceğiz.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ GÜNDOĞDU, “FESTİVALLER İLÇEMİZİN TURİZM POTANSİYELİNİ ARTIRIYOR”

 

AK Parti Ordu Milletvekili Gündoğdu, “Bu tür festivaller ilçemizin tanıtımı ve turizm potansiyelinin yükseltilmesinde önemli rol oynuyor. İlçelerimiz için sadece tanıtım yetmiyor, ulaşım sorununun da çözülmüş olması gerekiyor. Bu anlamda Çambaşı Yaylamızın en önemli sorunlarından olan yol probleminin çözülmesi için devletimiz, 600 milyon TL yatırım yaptı. Çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

 

VALİ YARDIMCISI BALLI, “FESTİVALLER SAYESİNDE YERLİ VE YABANCI TURİSTLER GELİYOR”

 

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, “Bu tür festivaller yöre insanının yanı sıra gurbetçileri bir araya toplayarak birlik ve beraberliği sağlıyor. Yayla kültürü Ordulular için önemli bir yere sahip ve bu tarz festivaller sayesinde yerli ve yabancı turistler de buralara geliyor” dedi.

 

BAŞKAN YENER KAYA, “ŞENLİKLERİN AMACI İNSANLARI BİR ARAYA GETİRMEK”

 

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, “Bu yıl 17.sini düzenlediğimiz Çambaşı Yayla Şenliklerimizin en önemli amacı ilimiz ve ilçemizin güzelliklerinin herkes tarafından bilinmesini sağlamak ve insanların bir araya gelerek kaynaşmasına katkı sunmak. Bu yıl da bu düşüncelerle tertiplediğimiz şenliğimizde hemşehrilerimiz hem gönüllerince eğleniyor hem de dostluklar tazeleniyor. Bu vesileyle şenliğimize uzaktan ve yakından gelip katılım sağlayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

 

Yöresel ürünlerin tanıtıldığı şenlikler kapsamında en güzel kuzu, buzağı, peynir, çilek ve balın seçilmesi için düzenlenen yarışmalarda kazananlara ödülleri verildi. En güzel buzağı birincilik ödülünü Özer Kaya alırken, Mehmet Demir ikincilik ve Selami Kır da üçüncülük ödülünü kazandı. En güzel kuzu yarışmasında ise Damla Aydoğan birinci, Muammer Karahasan ikinci ve Harun Karahasan da üçüncü oldu. Diğer yarışmalarda da dereceye girenler protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi.

 

ŞENLİKTE İMERA RÜZGÂRI ESTİ

 

Çambaşı Yayla Şenlikleri’nde Taner Can ve Grup İmera rüzgârı esti.  Konserde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Taner Can, seslendirdiği popüler halk müziği parçaları ile katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı. Taner Can’ın ardından sahne alan Karadeniz müziğinin önemli temsilcilerinden olan Grup İmera söylediği hareketli parçalar ile katılımcıları eğlendirirken, vatandaşlar kemençe eşliğinde horon oynayarak unutulmaz anlar yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir