Turizm ve cazibe merkezi Boztepe’den şehir merkezine inen araç trafiğinde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan köprü hizmete girdi.

 

Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir sürecinden sonra Bülbül Deresi üzerine yapılan 3. Köprü Projesi’yle birlikte Boztepe güzergâhından inen araçların şehir merkezine girmeden Bülbül Deresi Caddesi üzerinden Karadeniz sahil yoluna ulaşabileceğini söyledi.

 

BOZTEPE TURİZMİNE KATKI SUNACAK

 

Büyükşehir Belediyesi, oluşturduğu alternatif güzergâhlarla ilçe merkezlerindeki trafiği düzenlemeye devam ediyor. Altınordu ilçesinde hizmete sunduğu yeni kavşak düzenlemeleri, bulvar, cadde ve köprüler ile trafik yoğunluğuna kalıcı çözümler üreten Büyükşehir, Bülbül Deresi üzerindeki yeni köprüyü de hizmete sundu. Köprünün yapımıyla birlikte derenin her iki tarafında köprüye bağlantı yolların da sıcak asfaltla kaplanarak ulaşım konforunun artırıldığını kaydeden Başkan Enver Yılmaz, “Boztepe turizmine ciddi katkı sunacak önemli projelerden birini daha hayata geçirdik. Köprünün yapımıyla birlikte derenin her iki tarafındaki köprüye olan bağlantı yollarını da sıcak asfaltla kaplayarak vatandaşlarımıza konforlu bir ulaşım hizmeti sunduk” diye konuştu.

 

“ORDU’MUZA HAYIRLI OLSUN”

Köprünün bölgedeki trafiği rahatlatacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Boztepe’den şehir merkezine inen araçların, şehir merkezine girmeden Bülbül Deresi kenarından Karadeniz sahil yoluna ulaşmasını sağlayacak bağlantı yolunda yeni bir köprü inşa ettik. 24 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğindeki köprü trafikte ciddi bir rahatlama sağlayacak. Boztepe’den inişte, Bülbül Deresi ve Valilik güzergâhında otobüs ve araçlardan kaynaklı meydana gelen yoğunluktan dolayı oluşan şehir içi trafiğinde oluşturduğumuz yeni köprü ve güzergâh ile ciddi bir rahatlama yaşanacak. Boztepe’den inen araçlar köprünün devamında Bülbül Deresi boyunca güzergâhı takip ederek Atatürk Bulvarı’na çıkış yapacak. Ordu’muza ve Altınordu’muza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir