Ordu Büyükşehir Belediyesi şehrin en önemli turistik ve cazibe merkezlerinden olan 530 metre yükseklikteki Boztepe’ye kolay ve konforlu ulaşım sağlayacak 8 km’lik yolda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Enver Yılmaz, “Yürütülen çalışmalar kapsamında, 15 metre genişliğinde ve üç şeritli olacak yolda ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyor. 3 km’lik bölümünde sıcak asfalt çalışması tamamlanan Boztepe yolu kale gibi duvarlarla koruma altına alınıyor” dedi.

ORDU TURİZMİNE DEĞER KATACAK

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte yoğun bir ziyaretçi trafiğinin yaşandığı Boztepe’ye ulaşımın kolaylaşması ve ziyaretçilerin standardı yüksek yollarda konforlu bir ulaşım sağlaması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, “Yaklaşık 8 km’lik mevcut güzergâhın 3 km’lik bölümünde sıcak asfalt serim işlemini tamamladık. Kalan kısımlarda ise ekiplerimiz taş duvar imalatı ve toprak işleri çalışmasına devam ediyor” diye konuştu.

3 ŞERİTLİ HİZMET VERECEK

Sürdürülen çalışmalar tamamlandığında, Boztepe yolunun 15 m genişliğinde ve 3 şeritli olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “12 m’si sıcak asfalt, 1,5 m’si kaldırım ve 1,5 m’si v kanal olacak yoldaki şeritlerin ikisi çıkış ve biri de iniş için kullanılacak” ifadelerini kullandı.

boztepe
boztepe

25 BİN METREKÜP TAŞ DUVAR İMALATI YAPILDI

Başkan Yılmaz, çalışmalar kapsamında güzergâh boyunca şu ana kadar 3 km sıcak asfalt serimi yapıldığını ifade ederek, “Yolumuzu uzun ömürlü ve evladiyelik olması için kale gibi duvarlarla koruma altına alıyoruz. Taş duvar imalatını sürdürdüğümüz yolda bu zamana kadar 25 bin mtaş duvar, 70 metre menfez ve 120 metre betonarme duvar imalatı gerçekleştirildi. Çalışmalarımız tamamlandığında sıcak asfaltı, kaldırımı, v kanalı, duvarları, bariyerleri ve aydınlatmalarıyla Ordu’muzun cazibesini artıracak konforlu yolları halkımızın hizmetine açacağız”  şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir