ordu terminalordu terminal

TERMİNALİN YÜZDE 90’I TAMAMLANDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde, çevre yolunun hemen kenarında toplam 3 bin 177 m2’lik alan üzerine inşa edilen Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminal’inin son ayağı olan ikmal inşaatında çalışmalar devam ediyor.

ordu terminal
ordu terminal

Toplam terminal alanı 22.000 m² olan proje içerisinde 28 adet peron, 9 adet midibüs park alanı, 98 adet ilçe ve köy minibüsleri için park alanı, 11 araçlık ticari taksi parkı, 50 araçlık misafir otoparkı ile terminal binası içerisinde 20 adet firma odası yer alıyor.

 

Çalışmaların yüzde 90’ının tamamlandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Projenin hayata geçmesiyle kent merkezinde günlük trafik yoğunluğu azaltılırken, şehirlerarası ulaşımda da modern bir tesis hayata geçecek” dedi.

 

“ORTAYA GÜZEL BİR ESER ÇIKACAK”

 

Terminal binası ile eş zamanlı olarak terminale ulaşımı sağlayan 2 km’lik yolda da çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Güler, “Yüzde 53’ü tamamlanmış haliyle devraldığımız Altınordu Terminal Projesi’nde çalışmaların yüzde 90’ı tamamlandı. Bunun dışında da 2 km bağlantı yolunun asfaltını yapıyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yoluna da sahip, şehir trafiğinin yükünü hafifletecek bir yolu hizmete sunuyoruz.  Çalışmalar tamamlandığında ortaya çok güzel bir eser çıkacak” dedi.

 

İKMAL İNŞAATI SÜRÜYOR

 

Bina ve dış cephe işleri tamamlanan projede geride kalan işler için ikmal ihalesine çıkan Büyükşehir Belediyesi, ihale kapsamında granit zemin kaplamaları, seramik kaplamalar, metal asma tavan, sıva, boya ve tesisat işleri, çevre ve cephe aydınlatma, peyzaj zemin kaplamaları, ferforje korkuluk ve çevre duvarı boya imalatlarının yapımını gerçekleştirecek.

02.04.2020 tarihinde başlayan ikmal inşaatı işi kapsamında asma tavan uygulamaları, kaldırım ve alt yapı, sıva işleri, granit kaplama ve duvar imalatları gibi inşaat işleri, elektrik ve tesisat işleri, montaj imalatları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir