Effaclar Duo Unifiant


Effaclar duo unifiant özellikle yetişkinlerde ve gençlerde yağlı ve sivilce oluşumuna yatkın cilt tipleri için formüle edilmiştir. Siyah noktalar ve lekelerin görünümünü azaltan ve gizleyen ikili bir günlük jel ve nemlendiricidir. Ciltteki yağlanmayı kontrol eder ve lekelerin sonrasında ciltte kalan kırmızı ve kahverengi izleri azaltır, ciltte yeniden oluşabilecek iltihaplanmayı önler. Cildi 24 saat boyunca nemlendirme özelliği bulunan ürünün düzenli kullanımında 4 hafta içinde gözle görülür bir biçimde daha sağlıklı bir cilt tonu elde edilir. Ürün hassas ciltler için de uygundur.

 

Ürünün İçeriği

 

Ürün anti-inflamatuar özellikleri ve yatıştırıcı bakımıyla ünlü olan niacinamide ile zenginleştirilmiştir. LHA ile cildin nazik bir şekilde soyulmasına yardımcı olur ve cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmak için keratolitik etki sağlar, procerad içeriği iltihaplı hiper pigmentasyonu önler ve tedavi eder. Linoleik asit ise sebumu düzenler ve tazelik hissi bırakır. Ürünün minimalist formülü hiçbir paraben, koruyucu madde, sabun ve hiçbir lanolin içermez. Hipoalerjik ve komedojenik değildir (gözenekleri bloke etmez).

 

Ürünün Yapısı

 

Hafif yapısı ve doğal içeriği sayesinde ciltteki gözenekleri tıkamaz ve diğer kapatıcı ürünler gibi ciltte maske etkisi yapmaz. Hafif ve renklendirilmiş dokusu ile cilde mat bir görünüm kazandırır ve parlamayı önler. Cildi yatıştıran jel krem 24 saat süren bir ferahlık ve nem sağlar. Yapışkan bir yapıya sahip olmayan ürün yağlı ve hassas cilt tipleri tarafından kolaylıkla emilir. Akne oluşumunu engelleyen ürün anti komojeniktir.

 

Açık ve Orta olarak iki rengi bulunan ürün her cilt tonu ile mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Hafif yapısı ile ciltte dağılımı oldukça kolay olan ürün sürüldüğü andan itibaren ciltte hissedilebilir bir ferahlık ve canlılık sağlar. Elde edilen sonuç yüzdeki gözenekler kapatmadan, sivilce oluşumunu önleyerek hafif ve doğal bir dokunuştur.

 

Ürünün Uygulanışı

 

Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Cildinizi temizledikten sonra sabah ve akşam ürünü uygulayabilirsiniz. Ürünü parmak ucunuza çok fazla olmayacak biçimde sıkınız. Ürünü yüzünüze uygulamadan önce cildiniz ile olan uyumunu kolaylaştırmak için parmaklarınız arasında ısıtın. Ürünü cildinize hafifçe içten dışa doğru masaj yaparak uygulayın.

 

https://www.dermoeczanem.com/la-roche-posay-effaclar-duo-unifiant-40ml


215 Okundu

You may also like...

Bir cevap yazın